CPR101R800KF10
Vishay Dale
型号:
CPR101R800KF10
品牌:
Vishay Dale
封装:
Radial Lead
描述:
RES 1.8 OHM 10W 10% RADIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 1.888" L x 0.375" W (47.96mm x 9.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 1.8 Ohms
Series CPR
Power (Watts) 10W