CPR20820R0KE10
Vishay Dale
型号:
CPR20820R0KE10
描述:
RES 820 OHM 20W 10% RADIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 2.461" L x 0.492" W (62.51mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 820 Ohms
Series CPR
Power (Watts) 20W