CPT600100
Microsemi Corporation
型号:
CPT600100
封装:
Twin Tower
描述:
DIODE MODULE 100V 300A 2TOWER
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Twin Tower
Current - Reverse Leakage @ Vr 8 mA @ 100 V
Series -
Package / Case Twin Tower
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 850 mV @ 300 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr Microsemi Corporation
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 300A