首页 / 陶瓷电容器 / CQ0201BRNPO8BN9R1
minImg
CQ0201BRNPO8BN9R1
YAGEO
型号:
CQ0201BRNPO8BN9R1
品牌:
YAGEO
描述:
CAP CER 9.1PF 25V C0G/NPO 0201
库存 : 99900
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series CQ
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 9.1 pF