首页 / 陶瓷电容器 / CQ0805JRNPOYBN180
minImg
CQ0805JRNPOYBN180
YAGEO
型号:
CQ0805JRNPOYBN180
描述:
CAP CER 18PF 250V C0G/NPO 0805
库存 : 19990
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series CQ
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 18 pF