CR0402FC15KS01
Aillen
型号:
CR0402FC15KS01
品牌:
Aillen
封装:
0402
描述:
RES,SMD,0402,15KOHM,1%,1/16W
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 15 kOhms
Series CR02
Power (Watts) 0.063W, 1/16W