CR0805-10W-185JT
Venkel
型号:
CR0805-10W-185JT
描述:
RES 1.8M OHM 5% 1/10W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings -
Resistance 1.8 MOhms
Series CR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W