Bourns Inc.
型号:
CR1206-FX-3010EPF
品牌:
封装:
1206
批次:
-
描述:
RES 1206 301R 1% 250MW TC100 LOW
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.095
$0.095
10
$0.0456
$0.456
50
$0.03002
$1.501
100
$0.02546
$2.546
500
$0.017917
$8.9585
1000
$0.015608
$15.608
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Composition | Thick Film |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Tolerance | ±1% |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Resistance | 301 Ohms |
| Series | CR-PF |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | Bourns Inc. |
| Features | - |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | CR1206 |