CR1206AFX-1500ELF
Bourns Inc.
型号:
CR1206AFX-1500ELF
品牌:
Bourns Inc.
描述:
RESA 1206 150R 1% 250MW TC100
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 150 Ohms
Series CR-A
Power (Watts) 0.25W, 1/4W