CR256R2J
Meritek
型号:
CR256R2J
描述:
RES SMD 6.2 OHM 5% 1/20W 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -200/ +400ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance 6.2 Ohms
Series CR
Power (Watts) 0.05W, 1/20W