CR4111-15
CR Magnetics Inc.
型号:
CR4111-15
描述:
SENSOR CURRENT XFMR 15A AC
用户指南
Polarization Bidirectional
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Response Time 250ms
For Measuring AC
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type DIN Rail, Panel
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 15A
Series CR4100
Accuracy ±0.5%
Sensitivity -
Package / Case Module
Number of Channels 1
Sensor Type Transformer w/Conditioning
Voltage - Supply 24V
Linearity -
Output Ratiometric, 0 V ~ 10 V
Mfr CR Magnetics Inc.
Frequency 20Hz ~ 5kHz