CR43NP-1R4MC
Sumida America Components Inc.
型号:
CR43NP-1R4MC
描述:
FIXED IND 1.4UH 2.52A 56.2 MOHM
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.52 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.169" W (4.80mm x 4.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 56.2mOhm Max
Series CR43
Inductance 1.4 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 112.7MHz