CRCP06FBR56S01
Aillen
型号:
CRCP06FBR56S01
品牌:
Aillen
封装:
1206
描述:
RES 0.56 OHM 1% 1/2W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 560 mOhms
Series CP06
Power (Watts) 0.5W, 1/2W