CRCW0402102RFKEDC
Vishay Dale
型号:
CRCW0402102RFKEDC
封装:
0402
描述:
RES 102 OHM 1% 1/16W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 102 Ohms
Series CRCW-C
Power (Watts) 0.063W, 1/16W