CRCW080515M0JPTAHR
Vishay Dale
型号:
CRCW080515M0JPTAHR
品牌:
Vishay Dale
封装:
0805
描述:
RES SMD 15M OHM 5% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 15 MOhms
Series CRCW-HR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W