CRCW08051K20JNTA
Vishay Dale
型号:
CRCW08051K20JNTA
描述:
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.2 kOhms
Series CRCW
Power (Watts) 0.125W, 1/8W