CRCW080526K7FHEAP
Vishay Dale
型号:
CRCW080526K7FHEAP
描述:
RES SMD 26.7K OHM 1% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 26.7 kOhms
Series CRCW-P
Power (Watts) 0.125W, 1/8W