CRCW12062K40JNEBC
Vishay Dale
型号:
CRCW12062K40JNEBC
描述:
RES 2.4K OHM 5% 1/4W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 2.4 kOhms
Series CRCW-C
Power (Watts) 0.25W, 1/4W