CRCW12062R10FNEB
Vishay Dale
型号:
CRCW12062R10FNEB
封装:
1206
描述:
RES SMD 2.1 OHM 1% 1/4W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.1 Ohms
Series CRCW
Power (Watts) 0.25W, 1/4W