CRD10CM0SBR
C&K
型号:
CRD10CM0SBR
品牌:
C&K
描述:
SW ROTARY DIP BCD COMP 0.4VA 20V
库存 : 1593
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Actuator Level Flush, Recessed
Number of Positions 10
Termination Style Gull Wing
Voltage Rating 20VAC/DC
Actuator Type Rotary for Tool
Current Rating (Amps) 0.4VA
Contact Finish Gold
Circuit BCD Complement
Height Above Board 0.271" (6.88mm)
Mechanical Life 30,000 Steps
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series CRD
Body Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Length 0.394" (10.00mm)
Electrical Life 20,000 Steps
Mfr C&K
Pitch 0.100" (2.54mm), Full