CRGCQ0603F27R
TE Connectivity Passive Product
型号:
CRGCQ0603F27R
封装:
0603
描述:
RES 27 OHM 1% 1/10W 0603
库存 : 35885
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 27 Ohms
Series CRGCQ
Power (Watts) 0.1W, 1/10W