CRL1206-JW-R240ELF
Bourns Inc.
型号:
CRL1206-JW-R240ELF
封装:
1206
描述:
RES 0.24 OHM 5% 1/2W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 240 mOhms
Series CRL
Power (Watts) 0.5W, 1/2W