CRM0805-FX-2670ELF
Bourns Inc.
型号:
CRM0805-FX-2670ELF
品牌:
Bourns Inc.
封装:
0805
描述:
RESHIGHPOWER 0805 267R 1% 250MW
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 267 Ohms
Series CRM0805
Power (Watts) 0.25W, 1/4W