CRM1206-FX-2002ELF
Bourns Inc.
型号:
CRM1206-FX-2002ELF
品牌:
Bourns Inc.
封装:
1206
描述:
RES SMD 20K OHM 1% 1/2W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 20 kOhms
Series CRM1206
Power (Watts) 0.5W, 1/2W