CRNB25-1200PT
Sensata-Crydom
型号:
CRNB25-1200PT
封装:
TO-220AB
描述:
DIODE GP 1.2KV 15.9A TO220AB
用户指南
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 1200 V
Series -
Package / Case TO-220-2
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 25 A
Mfr Sensata-Crydom
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) 15.9A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 125°C