Standex-Meder Electronics
型号:
CRR05-1A
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY REED SPST 500MA 5V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$7.1155
$7.1155
10
$6.6709
$66.709
25
$5.92952
$148.238
50
$5.63331
$281.6655
100
$5.33672
$533.672
250
$4.743768
$1185.942
500
$4.447292
$2223.646
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Switching Voltage | 170VAC, 170VDC - Max |
| Contact Rating (Current) | 500 mA |
| Termination Style | SMD (SMT) Tab |
| Coil Current | 33.3 mA |
| Coil Resistance | 150 Ohms |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.75 VDC |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Series | CRR |
| Operate Time | 0.6 ms |
| Coil Voltage | 5VDC |
| Contact Material | - |
| Mfr | Standex-Meder Electronics |
| Release Time | 0.05 ms |
| Must Operate Voltage | 3.75 VDC |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tape & Reel (TR) |