CRT0603-AZ-1273ELF
Bourns Inc.
型号:
CRT0603-AZ-1273ELF
品牌:
Bourns Inc.
封装:
0603
描述:
RES SMD 127KOHM 0.05% 1/10W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.05%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 127 kOhms
Series CRT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W