CRT0805-BY-2872ELF
Bourns Inc.
型号:
CRT0805-BY-2872ELF
品牌:
Bourns Inc.
封装:
0805
描述:
RES SMD 28.7KOHM 0.1% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 28.7 kOhms
Series CRT
Power (Watts) 0.125W, 1/8W