首页 / 陶瓷电容器 / CS0603KRX7R9BB683
minImg
CS0603KRX7R9BB683
YAGEO
型号:
CS0603KRX7R9BB683
品牌:
YAGEO
描述:
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series CS
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 0.068 µF