首页 / 晶体 / CS10-50.000MABJ-UT
minImg
CS10-50.000MABJ-UT
Citizen Finedevice Co Ltd
型号:
CS10-50.000MABJ-UT
描述:
CRYSTAL 50.0000MHZ 18PF SMD
用户指南
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Series CS10
Type MHz Crystal
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Operating Mode Fundamental
Frequency 50 MHz