首页 / 陶瓷电容器 / CS11-E2GA222MYNS
minImg
CS11-E2GA222MYNS
TDK Corporation
型号:
CS11-E2GA222MYNS
描述:
CAP CER 2200PF 250VAC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 250VAC
Temperature Coefficient E
Size / Dimension 0.413" Dia (10.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y2
Series CS
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2200 pF