首页 / 扬声器 / CS15-00S80-04-1
minImg
CS15-00S80-04-1
Challenge Electronics
型号:
CS15-00S80-04-1
描述:
15X15MM SMT SPEAKER
用户指南
Frequency Range 600 Hz ~ 20 kHz
Shape Rectangular
Ingress Protection -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Power - Rated 800 mW
Technology Magnetic
Frequency - Self Resonant 800Hz
Mfr Challenge Electronics
Material - Cone Polyimide (PI)
Efficiency - Type Sound Pressure Level (SPL)
Distortion Rating 10% @ 2.2kHz, 0.8W
Efficiency - dBA 92.00
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Termination Solder Pads
Size / Dimension 0.591" L x 0.591" W (15.00mm x 15.00mm)
Material - Magnet Cobalt
Series -
Type General Purpose
Power - Max 1 W
Port Location Top
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 8 Ohms
Efficiency - Testing 800mW/100mm