Challenge Electronics
型号:
CS15-00S80-04-1
封装:
-
批次:
-
描述:
15X15MM SMT SPEAKER
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Frequency Range | 600 Hz ~ 20 kHz |
| Shape | Rectangular |
| Ingress Protection | - |
| Height - Seated (Max) | 0.157" (4.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Power - Rated | 800 mW |
| Technology | Magnetic |
| Frequency - Self Resonant | 800Hz |
| Mfr | Challenge Electronics |
| Material - Cone | Polyimide (PI) |
| Efficiency - Type | Sound Pressure Level (SPL) |
| Distortion Rating | 10% @ 2.2kHz, 0.8W |
| Efficiency - dBA | 92.00 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Termination | Solder Pads |
| Size / Dimension | 0.591" L x 0.591" W (15.00mm x 15.00mm) |
| Material - Magnet | Cobalt |
| Series | - |
| Type | General Purpose |
| Power - Max | 1 W |
| Port Location | Top |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Impedance | 8 Ohms |
| Efficiency - Testing | 800mW/100mm |