首页 / 晶体 / CS325-48.000MABJ-UT
minImg
CS325-48.000MABJ-UT
Citizen Finedevice Co Ltd
型号:
CS325-48.000MABJ-UT
描述:
CRYSTAL 48.0000MHZ 18PF SMD
用户指南
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Series CS325
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Operating Mode Fundamental
Frequency 48 MHz