首页 / 陶瓷电容器 / CS70-B2GA331KYNKA
minImg
CS70-B2GA331KYNKA
TDK Corporation
型号:
CS70-B2GA331KYNKA
描述:
CAP CER 330PF 300/440VAC
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 300VAC/440VAC
Temperature Coefficient B
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y2
Series CS
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr TDK Corporation
Capacitance 330 pF