CS8101YDWFR20G
onsemi
型号:
CS8101YDWFR20G
品牌:
onsemi
封装:
20-SOIC
描述:
IC REG LINEAR 5V 100MA 20SOIC
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 140 µA
PSRR 75dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 30V
Output Type Fixed
Current - Output 100mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 20 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 20-SOIC
Series -
Control Features Enable, Reset
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Protection Features Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 5V
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 100mA