ChromeLED
型号:
CSB63CA2G2C
品牌:
封装:
Chip LED
批次:
-
描述:
LED AMBER/YEL CLEAR 0603 CHIP SM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.456
$0.456
请发送询价,我们将立即回复。

| Wavelength - Dominant | 605nm Amber, 574nm Green |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 120° |
| Color | Amber, Green |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Millicandela Rating | 220mcd Amber, 60mcd Green |
| Height (Max) | 0.40mm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Chip LED |
| Series | - |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | ChromeLED |
| Features | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.2V |
| Lens Color | Colorless |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Wavelength - Peak | 610nm Amber, 575nm Green |
| Lens Size | 1.00mm x 0.80mm |