CSC08B011K50GPA
Vishay Dale
型号:
CSC08B011K50GPA
封装:
8-SIP
描述:
RES ARRAY 7 RES 1.5K OHM 8SIP
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 7
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SIP
Series CSC
Power Per Element 250mW
Package / Case 8-SIP
Resistor Matching Ratio -
Number of Pins 8
Mfr Vishay Dale
Resistance (Ohms) 1.5k
Circuit Type Bussed
Package Bulk
Resistor-Ratio-Drift ±50ppm/°C