CSR2010JT10L0
Stackpole Electronics Inc
型号:
CSR2010JT10L0
封装:
2010
描述:
RES 0.01 OHM 5% 1W 2010
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.100" W (5.00mm x 2.54mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 10 mOhms
Series CSR
Power (Watts) 1W