CSRN2010JT60L0
Stackpole Electronics Inc
型号:
CSRN2010JT60L0
封装:
2010
描述:
RES 0.06 OHM 5% 1W 2010
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings -
Resistance 60 mOhms
Series CSRN
Power (Watts) 1W