CSRT0805FTR500
Stackpole Electronics Inc
型号:
CSRT0805FTR500
封装:
0805
描述:
RES 0.5 OHM 1% 1/2W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 500 mOhms
Series CSRT
Power (Watts) 0.5W, 1/2W