CSS500-48/T
TDK-Lambda Americas Inc
型号:
CSS500-48/T
描述:
AC/DC CONVERTER 48V 360W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.00" L x 4.70" W x 1.63" H (228.6mm x 119.4mm x 41.4mm)
Product Status Not For New Designs
Number of Outputs 1
Series CSS500 (500W)
Current - Output 1 7.5 A
Power (Watts) 360W (500W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 87%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Load Sharing, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC