CTA16-1200BWPT
Sensata-Crydom
型号:
CTA16-1200BWPT
封装:
TO-220AB
描述:
TRIAC ALTERNISTOR 1.2KV TO220AB
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 50 mA
Configuration Single
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Triac Type Alternistor - Snubberless
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220AB
Voltage - Off State 1.2 kV
Series -
Package / Case TO-220-3
Mfr Sensata-Crydom
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 16 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 160A, 168A