CTB1C470MCB6358
Chinsan (Elite)
型号:
CTB1C470MCB6358
描述:
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD
库存 : 1000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.244" (6.20mm)
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 48 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series CTB
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 72 mA @ 10 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 47 µF