CTC5F-6R8K
Central Technologies
型号:
CTC5F-6R8K
封装:
Axial
描述:
6.8UH AXIAL CONF COATD INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 500mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.175" Dia x 0.375" L (4.44mm x 9.52mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.02Ohm Max
Series CTC5F
Inductance 6.8 µH
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 55MHz