CTCB0603F-600H
Central Technologies
型号:
CTCB0603F-600H
描述:
FERRITE BEAD 60 OHM 0603 1LN
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 250mOhm
Impedance @ Frequency 60 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.039" (1.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CTCBF
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 500mA