CTCDRH127F-181L
Central Technologies
型号:
CTCDRH127F-181L
描述:
180UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max
Series CTCDRH127F
Inductance 180 µH