CTCDRH127F-680K
Central Technologies
型号:
CTCDRH127F-680K
描述:
68UH SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Series CTCDRH127F
Inductance 68 µH