首页 / 固定电感器 / CTCDRH6D28F-151N
minImg
CTCDRH6D28F-151N
Central Technologies
型号:
CTCDRH6D28F-151N
描述:
150UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Current - Saturation (Isat) 420mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 615mOhm Max
Series CTCDRH6D28F
Inductance 150 µH