首页 / 固定电感器 / CTCDRH8D38F-3R5N
minImg
CTCDRH8D38F-3R5N
Central Technologies
型号:
CTCDRH8D38F-3R5N
描述:
3.5UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 24mOhm Max
Series CTCDRH8D38F
Inductance 3.5 µH