CTCH106F-102K
Central Technologies
型号:
CTCH106F-102K
封装:
Radial
描述:
1000UH RADIAL LEAD FID INDUCTOR
用户指南
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 360mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.2Ohm Max
Series CTCH106F
Inductance 1 mH